Wczesny wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), zwany także przedwczesnym wytryskiem i przedwczesną lub wczesną ejakulacją, to jedna z najczęściej diagnozowanych zaburzeń seksualnych. Szacuje się, iż dotyczy ona aż jednej trzeciej dorosłych facetów czynnych seksualnie. Polega na wytrysku, który jest zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla uzyskania właściwej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który następuje w czasie krótszym, niż dwie minuty licząc od rozpoczęcia współżycia lub po nie więcej niż piętnastu ruchach frykcyjnych.
Ta dolegliwość jest naturalna w przypadku tych mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne. Nie jest też powodem do denerwowania się, gdy pojawi się po zbyt długiej wstrzemięźliwości seksualnej. W takich razach wczesny wytrysk jest niemalże typowy i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast gdy wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, jeśli facet podejmuje współżycie, wtedy jest to objaw chorobowy.
Przyczyny wczesnego wytrysku są rozmaite. Głównie dotyczą one sfery psychicznej. Problemy z wytryskiem posiadają mężczyźni narażeni na częste sytuacje stresogenne, chorujący na depresję czy nerwicę. Opisywana dysfunkcja dotyczy poza tym mizoginistów oraz ludzi odczuwających chorobliwy lęk przed partnerkami. Od czasu do czasu wynika ona z nieodpowiednich nawyków wypracowanych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu czy praktykowania stosunków przerywanych. Czasami za wczesny wytrysk odpowiadają dysfunkcje oraz dolegliwości neurologiczne, głównie te, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Poza tym wczesny wytrysk może być generowany przez inne schorzenia, np. przez cukrzycę.

strona dostepna nalevitra bez recepty

Post Author: admin